portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Nowa Letnica - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » A, B, C, D, E » Forum » Koniec budowy, odbiory - Budynek A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
micizieli 
   

Stały bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Pon Paź 16, 2017 10:10
Posty: 86
Skąd: Gdańsk-Letnica

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 14:58    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

jaszczurro napisał:
Polecam Wam żebyście poczytali sobie różne wątki z innych osiedli Robyga, ogólnie ludzie dużo narzekają, kilka wspólnot bardzo szybko zmieniło firmę, która administruje budynkiem (co też polecam zrobić).

Są jednak też osiedla, gdzie stawka jest racjonalna ~6zł/m2 już z zaliczka na ogrzewanie itd.

Znalazłem też przestrogę osoby, która kupiła już jakiś czas temu mieszkanie, jak to się ma do Nowej Letnicy?

"Witam wszystkich zainteresowanych kupnem mieszkania od developera ROBYG. 
Chciałem przestrzec przed oszukańczym procederze jaką stosuję developer!!!. 
Chodzi o okres między oddaniem mieszkania a utworzeniem się wspólnoty mieszkaniowej. W protokole zdawczo-odbiorczym mieszkania będziecie mieli zapis "kwota zryczałtowana". Ta kwota nie podlega rozliczenia za okres developerski tj. okres miedzy oddaniem mieszkania a utworzeniem się wspólnoty mieszkaniowej. Jest to bardzo niekorzystne dla tych, którzy w tym okresie nie zamieszkają a takich ludzi bywa sporo. Sam miałem taka sytuację, że w tym okresie nie mieszkałem nie zużywałem żadnych mediów z niczego nie korzystałem. A mimo tego musiałem płacić horrendalny czynsz. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że za części wspólne trzeba płacić ale nie w kwocie 440 zł miesięcznie, która ta kwota nie podlega żadnym rozliczeniom. A jak wiadomo okres developerski powinien być rozliczony tak samo jak przyszłej wspólnoty, z rzeczywistych kosztów jaki poniósł budynek. Gdyż w tym momencie jesteśmy nie uczciwie rozliczani. Dlatego przy podpisywania protokołu odbioru nie gódźcie się na kwotę zryczałtowaną. Ich obowiązkiem jest rozliczyć nas z rzeczywistych kosztów. Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem dokładniej na matkubis@wp.pl"


Jutro mam odbiór, co polecacie mi zrobić?
maverickk 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 19, 2018 15:12
Posty: 31
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 15:06    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

jaszczurro napisał:
Polecam Wam żebyście poczytali sobie różne wątki z innych osiedli Robyga, ogólnie ludzie dużo narzekają, kilka wspólnot bardzo szybko zmieniło firmę, która administruje budynkiem (co też polecam zrobić).

Są jednak też osiedla, gdzie stawka jest racjonalna ~6zł/m2 już z zaliczka na ogrzewanie itd.

Znalazłem też przestrogę osoby, która kupiła już jakiś czas temu mieszkanie, jak to się ma do Nowej Letnicy?

"Witam wszystkich zainteresowanych kupnem mieszkania od developera ROBYG. 
Chciałem przestrzec przed oszukańczym procederze jaką stosuję developer!!!. 
Chodzi o okres między oddaniem mieszkania a utworzeniem się wspólnoty mieszkaniowej. W protokole zdawczo-odbiorczym mieszkania będziecie mieli zapis "kwota zryczałtowana". Ta kwota nie podlega rozliczenia za okres developerski tj. okres miedzy oddaniem mieszkania a utworzeniem się wspólnoty mieszkaniowej. Jest to bardzo niekorzystne dla tych, którzy w tym okresie nie zamieszkają a takich ludzi bywa sporo. Sam miałem taka sytuację, że w tym okresie nie mieszkałem nie zużywałem żadnych mediów z niczego nie korzystałem. A mimo tego musiałem płacić horrendalny czynsz. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że za części wspólne trzeba płacić ale nie w kwocie 440 zł miesięcznie, która ta kwota nie podlega żadnym rozliczeniom. A jak wiadomo okres developerski powinien być rozliczony tak samo jak przyszłej wspólnoty, z rzeczywistych kosztów jaki poniósł budynek. Gdyż w tym momencie jesteśmy nie uczciwie rozliczani. Dlatego przy podpisywania protokołu odbioru nie gódźcie się na kwotę zryczałtowaną. Ich obowiązkiem jest rozliczyć nas z rzeczywistych kosztów. Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem dokładniej na matkubis@wp.pl"

Nie wiem tylko co w sytuacji, gdy jak piszę autor wpisu ktoś podczas odbioru nie zgodzi się na kwotę zryczałtowaną.
Marcin_Str 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lis 07, 2017 18:06
Posty: 11
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 16:02    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Dzisiaj odebrałem mieszkanie jeśli chodzi o samo mieszkanie nie miałem uwag wszystko jak w projekcie.

Jeśli chodzi o opłaty to kosmos (tabelka w załączniku):
Łączne koszty miesięczne naszego budynku to 42920,78 zł "okres deweloperski"
za prąd co tam tylko 6396,54 zł plus garaż 2025 zł =8421,54 zł
patrząc na inne pozycję w tabeli płacimy już za wszystko np: materiały do konserwacji i konserwacja ogólnobudowlana (serwisy) łącznie 9594,81 zł czyli jak uszkodzimy ścianę na klatce to idzie z tego funduszu ?

Pytanie jakie się nasuwają
ile trawa okres deweloperski ?
jak bardzo zmienią się koszty po tym okresie ?
jak są rozliczane poszczególne pozycję ?

Trzeba męczyć panią Katarzynę Ościk - Zarządca

Jeśli chodzi założenie wspólnoty:
Wspólnota mieszkaniowa powstaje automatycznie w chwili sprzedaży pierwszego lokalu. Jednak żeby móc zacząć działać w imieniu mieszkańców, musi dopełnić szeregu formalności przewidzianych przez prawo, m.in. zwołać zebranie, na którym wybrany zostanie zarząd, stworzyć statut i regulamin wspólnoty, otrzymać numer REGON i NIP, założyć konto w banku.



IMG_20180806_145936.jpg

IMG_20180806_145936.jpg


Dovi123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lip 08, 2018 21:46
Posty: 13
Skąd: Przymorze

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 17:30    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

To jest jakiś żart to rozliczenie?? Jak to się ma do tego co podawali w biurze sprzedaży?? Surprisedooooooooooooooooooo
Dovi123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lip 08, 2018 21:46
Posty: 13
Skąd: Przymorze

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 18:03    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Wrzucam koszta dla porównania z młodego gdańskiego osiedla na Chełmie.

Możecie mi powiedzieć skąd ROBYG wziął rozliczenie wszystkiego od 1 m2 a nie od lokalu??

1. Sprzątanie jest od m2, a nie jak na innych osiedlach od lokalu. Rozumiem, że dwie osoby w mieszkaniu 50 m2 więcej nabrudzą niż dwie w 20 m2?


2. Absurdalne koszty za ochronę. Nie płacimy za lokal ochraniany tylko znowu za ilość m2..... Uważam, ze to jest złodziejstwo w biały dzień. Nigdy nie zgodziłabym się na ochronę jakbym wiedziała, że koszty utrzymania wyniosą mnie prawie 200 zł/m-sc

3. Konserwacja ogólnobudowlana jako część wspólna też idzie od metra. Bez komentarza. Na normalnych osiedlach płaci się to od lokalu...

4. Strasznie wysokie koszty garażu. Co to jest administrowanie garażem? 2 tys złotych za sprzatanie garażu?? Kto to wyliczył?

5. Koszty energii elektrycznej w garażu i budynku są nierealne. W biurze obiecywali nam panele fotowoltaiczne. Co z tym? Na obecnym osiedlu płacę 6 zł/ za lokal (4 kondygnacje). W tym przypadku wyjdzie 1 zł/m2 + osobny rachunek za halę garażową?!


Nie wiem czy ROBYG szuka naiwniaków, ludzie głupi wezmą wszystko, podpiszą co się da i cześć?? Ma ktoś znajomych w gazecie? Trójmiasto.pl? Może opublikujemy i zrobimy im "reklamę" tak dla przyszłych inwestycji "z widokiem na morze" ??



koszta dla porównania.png

koszta dla porównania.png


Nowa_letnica 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Paź 06, 2017 9:45
Posty: 98
Skąd: Gdańsk_Letnica

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 19:30    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Czy wśród nas nie ma żadnego prawnika który podjął by się reprezentowania lokatorów w rozmowach z Robygiem ( nie za darmo) ? Spaw jest coraz więcej czynsz/koszty , garaż.
zelonegda 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Paź 22, 2017 15:34
Posty: 24
Skąd: Gdańsk-NP

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 19:59    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

proponuję aby wrzucać tutaj w miarę "kompletną" dokumentację bo z jej tylko fragmentów wyciągnąć można nieprawidłowe wnioski..

nie widzę takiej możliwości aby pozwolić na to że deweloper w "okresie deweloperskim" narzuca swoje kosmiczne stawki, KTÓRE NIE PODLEGAJĄ ROZLICZENIU.. nie można dopuścić do tego żeby płacić nie wiedząc za co...

bardziej obrazowo.. obecnie mamy piękne lato.. ok. 30 stopni C na słupku termometra.. a za ogrzewanie będzie się płaciło jakby co najmniej 25 stopni mniej bylo... oczywiście przyjdzie i okres grzewczy.. ale czy te wyniki będą odpowiadały stanowi faktycznemu?

Jakby to przemyśleć dokładnie to faktycznie tych kwiatków więcej jest.. chociażby "wróżenie z wody".. czy ktoś w mieszkaniu jest czy nie ma.. ryczałtowo przysługuje mu np. 2 m3 a jak nie zużyje to jego strata..

koszt ochrony.. nie znam stawek rynkowych... ale nie wygląda za wesoło..

administrowanie miejscem postojowym.. ciekawe..

no i np. koszt utrzymania zieleni a powierzchnia komorki lokatorskiej.. i znaczna wiekszosc innych oplat przemnozona przez powierzchnie komorki lokatorskiej.. mistrzostwo..
micizieli 
   

Stały bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Pon Paź 16, 2017 10:10
Posty: 86
Skąd: Gdańsk-Letnica

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 20:52    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Wrzucam swoje wyliczenia czynszu w porównaniu z mieszkaniem na Lawendowych Wzgórzach (osiedle ROBYGA!). Do obliczeń przyjęto mieszkanie 50m2. Wrzucam stawki z lawendowych zaraz po oddaniu (niestety nie mam rozbicia) i stawki z lawendowych po kilku miesiącach (prawdopodobnie niektóre stawki wzrosły - a niektóre odeszły). Dodatkowe info że nie ma tam ochrony więc tego nie liczyłem (ale nasza stawka jest chora 2,7 zł/m2 - ogólnie liczenie ochrony od m2 jest bez sensu).
Najważniejsze jest podsumowanie na dole przy naszych stawkach, podałem ile procent drożej lub taniej wynoszą nasze stawki (warto zerknąć bo są takie kwiatki że np. konserwacja ogólnobudowlana jest u nas 373% droższa :O)
Dodatkowo tam miejsce postojowe kosztuje 36 zł / miesiąc.
W załącznikach screeny z dokumentów z Lawendowych.

LAWENDOWE:

Po oddaniu:
Eksploatacja: 3,48 zł/m2 * 50 m2 = 174 zł
Miejsce parkingowe: 36 zł

Media:
Woda i ścieki: 10,59 zł/m3
C.O. opł. zmienna: 60,86 zł/GJ
C.O. opł. stała: 1,55 zł/m2
Podgrzanie wody: 28,55 zł/m3
Odpady: 0,44 zł/m2* 50 m2 = 22 zł

Po kilku miesiącach:
Eksploatacja:
- Energia: 33,16 zł (0,6632 zł/m2)
- Utrzymanie czystości: 62,17 zł (1,2434 zł/m2)
- Ubezpieczenie: 3,63 zł (0,0726 zł/m2)
- Konserwacja dźwigów: 15,54 zł (0,3108 zł/m2)
- Konserwacja ogólnobudowlana: 16,06 zł (0,3212 zł/m2)
- Materiały do konserwacji: 6,22 zł (0,1244 zł/m2)
- Przeglądy obowiązkowe: 5,18 zł (0,1036 zł/m2)
- Dozór techniczny: 1,05 zł (0,021 zł/m2)
- Administrowanie: 25,39 zł (0,5078 zł/m2)
- Inne (rezerwa, media części wsp.): 7,77 zł (0,1554 zł/m2)


RAZEM: 198,02

Media:
Woda i ścieki: 10,59 zł/m3 * 3 m3 = 31,77 zł
C.O. opł. zmienna: 60,86 zł/GJ * 1 GJ = 60,86 zł
C.O. opł. stała: 1,55 zł/m2 * 50 m2 = 77,50 zł
Podgrzanie wody: 28,55 zł/m3 * 3 m3 = 57,1 zł
Wywóz nieczystości: 21,86 zł (0,44 zł/m2)


LETNICA:
Eksploatacja:
- Energia: 50 zł (1 zł/m2) - 51% drożej
- Utrzymanie czystości: 60 zł (1,2 zł/m2) - 4% taniej
- Ubezpieczenie: 8 zł (0,16 zł/m2) - 120% drożej
- Konserwacja dźwigów: 13 zł (0,26 zł/m2) - 17% taniej
- Konserwacja ogólnobudowlana: 60 zł (1,2 zł/m2) - 373% drożej
- Materiały do konserwacji: 15 zł (0,3 zł/m2) - 241% drożej
- Przeglądy obowiązkowe: 5 zł (0,1 zł/m2) - 3% taniej
- Dozór techniczny: 2,5 zł (0,05 zł/m2) - 238% drożej
- Administrowanie: 25,50 zł (0,51 zł/m2) - tak samo
- Inne (rezerwa, media części wsp.): 6,5 zł (0,13 zł/m2) - 17% taniej
- Ochrona: 135 zł (2,7 zł/m2) - brak na Lawendowych
- Wywóz nieczystości pobudowlanych: 90 zł (1,8 zł/m2)

SUMA: 9,41 zł/m2 (za 50 m2 = 335,5 zł - czyli około 93% drożej)
SUMA bez ochrony: 9,41 zł/m2 - 2,7 zł/m2 = 6,71 zł/m2 - OKOŁO 93% drożej niż przyjęto na Lawendowych Wzgórzach zaraz po odbiorach !!!!!!!
SUMA po kilku miesiącach bez ochrony i wywozu nieczystości pobudolanych: 9,41 - 2,7 - 1,8 = 4,91 - OKOŁO 41% drożej



38454428_461638650967395_6121463878778880000_n.png

38454428_461638650967395_6121463878778880000_n.png





38614982_2160730680861699_2500319454794088448_n.jpg

38614982_2160730680861699_2500319454794088448_n.jpg


mlody_mk2 
   

Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Nie Kwi 29, 2018 11:31
Posty: 43
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 9:49    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Czyli miałem racje, z tymi kosztami. Ja również dostałem tabelke z kosztami jak napisałem do nich maila. Odpisali, że są takie koszty a nie inne.

Te ceny to jest jakaś pomyłka. Tylko z kim teraz walczyć ? Ja mogę pomóc, ale ze względu na pracę mam baaardzo ograniczony czas w tygodniu.



NL_PLAN FINANSOWY_01082018.pdf


Pobierz


micizieli 
   

Stały bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Pon Paź 16, 2017 10:10
Posty: 86
Skąd: Gdańsk-Letnica

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 10:14    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Najgorsze jest że wspólnota tworzyć się będzie dopiero po pierwszych aktach notarialnych, a ROBYG ma na to czas do maja 2019 (co było zresztą zmienione, pierwotnie do końca 2018 r. - nie wiadomo dlaczego).
Do tego czasu nic nie możemy zrobić?
mlody_mk2 
   

Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Nie Kwi 29, 2018 11:31
Posty: 43
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 10:43    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Rozmawiałem z tą firmą zarządzającą. Takie koszty będą minimum przez rok czasu, aż minie okres deweloperski. Te kwoty będą pobierane, ale na koniec okresu deweloperskiego zostaną rozliczone. Nie jest to w ryczałcie, tylko będzie podlegać rozliczeniu.

Co nie zmienia faktu, że przez rok czasu będziemy płacić chore stawki. Pani mi wciska, że robyg zamontował sporo drogiego sprzętu i jego obsługa jest droga. Wiedział ktoś, że mamy jakiś agregat prądotwórczy, który muszą dodatkowo tankować ?
Nowa_letnica 
   

Stały bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pią Paź 06, 2017 9:45
Posty: 98
Skąd: Gdańsk_Letnica

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 11:01    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

mlody_mk2 napisał:
Rozmawiałem z tą firmą zarządzającą. Takie koszty będą minimum przez rok czasu, aż minie okres deweloperski. Te kwoty będą pobierane, ale na koniec okresu deweloperskiego zostaną rozliczone. Nie jest to w ryczałcie, tylko będzie podlegać rozliczeniu.

Co nie zmienia faktu, że przez rok czasu będziemy płacić chore stawki. Pani mi wciska, że robyg zamontował sporo drogiego sprzętu i jego obsługa jest droga. Wiedział ktoś, że mamy jakiś agregat prądotwórczy, który muszą dodatkowo tankować ?


Hej

Daj namiary na tą firmę oraz osobę , z chęcią też z nią porozmawiam.

Agregat - faktycznie stoi ale co to za ściema o tankowaniu , nie używamy nie tankujemy i nie ma kosztu . W sumie to jeszcze nie spotkałem się żeby na osiedlu instalowano agregat , na planach faktycznie jest nie podpisany prostokąt .

Trzeba trochę "rozruszać" tą firmę administracyjną telefonami , mailami a ci co mogą to zachęcam osobiste wizyty.
mlody_mk2 
   

Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: Nie Kwi 29, 2018 11:31
Posty: 43
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 11:07    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

To nic nie da. Robyg podał im takie i takie urządzenia a oni sobie policzyli koszty przeglądów itp. Raczej nic się z tym nie zrobi.

Katarzyna Ościk 516-030-919
elviento 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lis 09, 2017 21:10
Posty: 39
Skąd: Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 13:38    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

czesc,

a jak sie ta firma nazywa?

pozdrawiam
Marcin_Str 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lis 07, 2017 18:06
Posty: 11
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 13:58    Temat postu: Re: Koniec budowy, odbiory - Budynek A

Integrum Management Sp. z o.o. /Odział Gdańsk
Punkt Obsługi Mieszkańców
ul. Lawendowe Wzgórze 12/41
80-175 Gdańsk
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 11 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama